5 Romantik Evlilik Teklifi Fikri

5 Romantik Evlilik Teklifi Fikri

          Evlenme teklifi, kadınların hayatları boyunca unutamayacakları, anlatmaktan asla yorulmayacakları bir andır. Farklı, özel ve etkileci olmalıdır. Erkekler için de kalp atışlarının ve heyecanın doruklarda olduğu çok özel bir andır. Kadınlar için unutulmaz, erkekler için de özel ve “Evet” cevabını alabilecekleri evlenme teklifi nasıl edilir? Erkekler ilham alsın, sevgililerine romantik bir evlenme teklifi etsin diye, farklı ve özel evlilik teklifi fikirlerini bir araya getirdik. İncelemeye başlayalım mı :)

1- Doğayla İç İçe Romantik Bir Ambiyans

Göl kenarı, ormanlık bir alanda veya kumsalda yapılan sürpriz evlenme teklifi organizasyonları, kadınların kalbini çalma konusunda oldukça başarılı. Evlenme teklifi organizasyonunuzu; mumlarla, çiçeklerle, fotoğraf kareleriyle, fenerle romantik bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Bu büyülü ana, sizi ve aşkınızı anlatan güzel bir müzik de eşlik edebilir. Son olarak evlenme teklifini, hazırlık aşamasından başlayarak sonuna kadar fotoğraflarını ve videolarını çekerek bu güzel anı ölümsüzleştirebilirsiniz. 

2- Sen Sus Tablon Konuşsun

Sanat sever, farklılıklardan hoşlanan bir çiftseniz ve sıra dışı  bir evlenme teklifi yapmayı düşünüyorsanız, tam size göre harika bir fikirimiz var :) Bir ressamla anlaşarak, sevgilinizle resminizi evlilik teklifiniz için hazırlamasını isteyin. Sevgilinize de uzun zamandır birlikte resminizi çizdirme hayalinizden bahsedin. Teklifi yapacağınız büyük gün geldiğinde, etrafta arkadaşlarınız da olsun. Ressam resminiz hazır diyerek size döndürdüğü an, cebinizdeki yüzüğü çıkartarak sevgilinize evlilik teklifinizi yapın. 

Arkadaşlarınızdan da yardım alarak, evlilik teklifinizi yaptığınız anda konfetilerle, alkışlarla ve hatta şampanya patlatarak size eşlik etmelerini isteyebilirsiniz. Evlilik teklifinizi hem sevgilinizin hiç beklemediği bir anda hemde yıllarca bu günden hatıra bir tablo aracılığıyla etmiş olursunuz. 

3- Hem Tatil Hem Evlilik Teklifi

Gezmeyi, dolaşmayı ,seyahat etmeyi seven bir çift misiniz? Ozaman bunu harika bir fırsata dönüştürmenin tam zamanı... Sevgilinin uzun zamandır gitmek istediği bir yer varsa, evlilik teklifini orada  edebilirsin. Hayata kısa bir mola, tatil planı kimi mutlu etmez ki ? Birde hayatının en özel teklifini uzun zamandır gitmek istediği biryerde alacaksa :) bu tatil yıllarca konuşulacak demektir.

Küçük köprüleriyle, daracık sokaklarıyla, aşk şehrinin tüm tılsımlarını taşıyan Venedik'te gondol turunda yapacağınız evlilik teklifi... Peki ya deniz aşkınızın derinliğini, kum taneleri ise aşkınızın sonsuzluğunu simgelerken, romantik gün batımı manzarası eşliğinde, kumsalda yapacağınız evlilik teklifi...  Veya mimari dokusuyla Kapadokya'nın büyüleyici manzarası eşliğinde Gün doğarken rüya gibi bir evlilik teklifi çok romantik olmaz mı?

4- Gül Döktüm Yollarına 

Minik notlarla sevgilini evlenme teklifini gerçekleştireceğin yere yönlendir. Yürüme mesafesinde ona gül yaprakları, mumlar ve minik yönlendirme notların eşlik etsin. Geldiği zaman da romantik bir müzik :) Işıklı harflerle "Benimle Evlenir misin? " yazısı, balonlar, gül yaprakları ve mumlar eşliğinde evlenme teklifini gerçekleştirebilirsin.

Evlenme teklifini yapana "Evet" cevabını alana kadar sevdikleriniz ve arkadaşlarınız görünmesin. "Evet" cevabıyla birlikte konfeti ortamın müsaitlik durumuna göre yer volkanları veya havai fişekler eşlik edebilir. Son olarak genelde kadınlar bu özel güne sevdiklerininde şahitlik etmesinden çok hoşlanır:) Hazırlık aşamasından itibaren video ve fotoğraflarla bu özel günü kaydetmeyi ihmal etmeyin.

5- Sıradan Bir Günü Unutulmayacak Bir Güne Dönüştürebilirsin 

Sabah yürüyüşünüz, gezmeye çıktığınız veya rutin olarak yaptığınız bir aktivite sonrasında sürpriz bir evlenme teklifi çok etkileyici olmazmıydı ? Organizasyonun gerçekleşeceği ana kadar herşey normal gelişsin. Sevgilinizin dikkatini çekmeyecek şekilde bir dronla evlilik teklifi yapacağınız yere gelişinizi kaydettirebilir ve mümkünse üzerinize de bir mikrofonda yerleştirebilirsiniz. Hazırlıklar ve evlilik teklifi sırasında ki video ve fotoğraflar  bu günden güzel bir anı olacaktır.


Evlilik teklifini yapacağınız alana geldiğinizde, sizin için özel olan bir şarkı çalsın şarkıyla birlikte, dostlarınız evlilik teklifi yapacağınız kartları / pankartı açsınlar ve aniden dizlerinizin üzerine çökerek evlenme teklifinizi yapın. Sevgilinizin "Evet" cevabının ardından bir arkadaşınız sevgilinize vereceğiniz çiçeği getirsin:) Tabiki organizasyon burada bitmesin. Sevdiklerinizle baş başa veya mutluluğunuza ortak olan arkadaşlarınızla birlikte, bu mutlu günü kutlamaya gidin. Sıradan başlayan bir gün hiç unutmayacağınız bir güne dönüşsün:)

          Hayatının en özel sorusunu soracağın ve en anlamlı cevabını alacağın bu güzel telaşında, sana ilham olabilecek fikirleri bir araya getirdik. Sevgilin ve ilişkiniz için uygun olan fikiri seçerek, sonsuza kadar unutulmayacak bir evlilik teklifi yapabilirsin. 

Son olarak, Aşk ve sevdiğin insanla bir ömrü paylaşmak o kadar güzel ki ❣ Sen Evlenme teklifini nasıl edersen et, sevgilin ve senin için en özel en unutulmaz teklif olacaktır. Çünkü bu bir ömür mutluluk için attığınız ilk adım.


Henüz yorum yapılmamış

Hesabınıza giriş yapıp yorum yazabilirsiniz

Hesabınıza Giriş Yapın