Düğün Menü Seçimi

Düğün Menü Seçimi

Sırada düğünün en lezzetli kısmı var :) Düğün menüsü, düğününüzde, davetlilerinize beğenebilecekleri bir menü sunmak istiyorsunuz ve hangi menü daha uygun olur karar veremiyor musunuz ? Düğün menüsü nasıl seçilir ? Düğün menü çeşitleri nelerdir ? vb. Sizin için, düğün menülerini araştırdık. Düğün menü seçiminizle, hem göze hem damağa hitap etmek istiyorsanız , zaman kaybetmeden başlayalım… 

Kokteyl Menü

Kokteyl menüler sıklıkla, nikah sonrası kutlamalar ve kalabalık düğünlerde daha düşük bütçe ile düğününü gerçekleştirmek isteyen çiftler tercih ediliyor. Davetliler bistro masalarda ağırlanıyor. Davetlilerin çoğunlukta ki yaş ortalamaları yüksekse, kokteyl için masa sandalye olan oturma alanlarından da ayarlayabilirsin.

Alkollü, alkolsüz veya limitli limitsiz seçenekleri olan kokteyl menü içeriği; soğuk kanepe çeşitleri, sıcak Kanepe çeşitleri, peynir tabağı, patates cipsi, kuruyemiş çeşitleri, zeytin çeşitleri, havuç salatalık kokteyl, Çeri domatesi ve isteğe göre eklenebilecek atıştırmalıklar yer alır. 

Yemekli Set Menü

En çok tercih edilen menüler arasında yer alır. Davetlilere masalarında, belirlediğiniz yemeklerin ikram edildiği menü çeşitlerindendir. Set menü; ordövr tabağı, ara sıcak, ana yemek, meyve tabağı, tatlı ikramı ve çay kahve ikramı olan menülerdir.

Kokteyl menüye göre daha yüksek bütçeli düğünlerde tercih edilir. Alkollü, alkolsüz veya limitli limitsiz olarak tercih edebilirsiniz. Set menü içeriği:

Ordövr tabağı; Farklı meze çeşitlerinin küçük atıştırmalıklar halinde sunulmasıdır. Standart bir ordövr tabağı yoktur, içeriği sizin ve davetlilerinizin damak zevkine göre seçebilirisiniz. 

Ara sıcak; genelde börek çeşitleri ve krep çeşitleri tercih edilir. Farklı tatlar olsun isterseniz içli köfte de uygun olacaktır.

Ana yemek; kırmızı et, beyaz et, deniz mahsülleri ve vejetaryen gibi dört ana kategoriden birisi tercih edilir.

Meyve tabağı; mevsim meyveleri sıklıkla tercih edilsede, tropikal meyve tabağı da tercih edebilirsiniz.

Tatlı; düğün pastası veya dondurma tercih edilir.

Kokteyl veya yemekli set menü, hangisini seçerseniz seçin, sizin ve müstakbel eşinizin damak zevkine uygun ve katılacak davetlilerin geneline hitap edecek bir menü seçimi yapın. Mümkünse, düğün mekanınızın menü içeriklerini inceleyin ve tadım randevusu alarak karar verin. Son olarak, seçmiş olduğunuz menünün içeriği kadar sunumu ve seçmiş olduğunuz masa süslemesi de önemlidir. Özelliklerle son yıllarda sıklıkla tercih edilen, masalara bırakılan, peçeteliklerde kullanılan, “Afiyet Olsun” “ Evli olarak vermiş olduğumuz ilk yemeğimizde bize eşlik ettiğiniz için, Teşekkür ederiz” vb.  Mini kartlar hazırlatarak gönülleri fethedebilirsiniz. 

Lezzetli seçiminizde kolaylıklar diliyorum:) Afiyet Olsun…

Henüz yorum yapılmamış

Hesabınıza giriş yapıp yorum yazabilirsiniz

Hesabınıza Giriş Yapın

Benzer Fikirler