"Evleniyoruz" Hızlı Düğün Planı

"Evleniyoruz" Hızlı Düğün Planı

     Bazı çiftler için 1 yıl süren düğün hazırlığı bazı çiftler için uzun ve zahmetli bir düğün hazırlığı haline geliyor. 2 ay kala düğün planlıyorsanız, muhtemelen geleneksel düğünlerden hoşlanmıyorsunuz. Kına gecesi, bekarlığa veda gibi organizasyonlarda hiç sizlik değil… Hedefiniz Sevdiklerinizle samimi bir organizasyon ve sevdiğiniz kişiyle bir ömür mutluluk ise tam size göre hızlandırılmış düğün planlama listesi hazırladık:) İçinizde aşk olduktan sonra, nasıl yetişecek diye endişelenmenize hiç gerek yok.

     Düğün rotanı oluşturmaya, pratik bir planlamayla düğününü organize etmeye ne dersin ? Başlayalım mı ? 

1- Düğün bütçenizi oluşturun ve ardından davetli listenizi oluşturun. Davetli sayınızın netleşmiş olması hem davetiye siparişinizde bastırtacağınız adet sayınızda hemde kaç düğün mekanı tutarken kaç kişilik mekan bakmanız konusunda yardımcı olacaktır.

2- Oturacağınız evi ayarlayın. Mobilyalar, beyaz eşyalar, perdeler, halılar, mutfak gereçleri, kişisel eşyalar ve ev aksesuarları için alışverişe çıkın. (Programızı 2 hafta içerisinde satın alıp eve yerleştirecek şekilde yapın.)

3- Nikah için gün alın ve gerekli evrakları hazırlayın. Nikah şahitlerinize karar verin. (Programınızda 2 gün ayırın)

4- Düğün mekanı araştırması yapın ve organizasyonu gerçekleştirebileceğiniz bir mekanla anlaşın. (Programınızda 3 gün ayırın)

5- Davetiye siparişinizi verin ve gençler için de online davetiye hazırlatın. Aile büyüklerinize aileleriniz dağıtırken, sizde sosyal medya hesabınızdan, mail ve whatsapp üzerinden arkadaşlarınıza gönderin. (Programınızda 3 gün ayırın)


6- Gelinlik ve damatlık siparişinizi verin ve düğüne en geç 10 gün kala teslim alın. (Gelinlik ve damatlık seçimi için programınızda 3 gün ayırın)

7- Gelin saç ve makyaj için kuaför randevunuzu alın. (Programınızda 1 gün ayırın)

8- Gelin el buketi, gelin ve damat ayakkabıları ve aksesuarlarınızı satın alın. (Programınızda 1 gün ayırın)

9- Balayı proğramınızı yapın ve balayında yanınıza alacaklarınızı hazırlayın. (Programınızda 2 gün ayırın)

10- Gelin arabası, süslemesi ve şöför’ü ayarlayın. (Programınızda 1 gün ayırın)

     Ve 30 gününüz doldu. Düğününüze 30 gün kaldı. Son ayınızda eksiklerinizi gözden geçirin. Düğün mekanı ve anlaştığınız firmalarla detayları görüşün ve kendinize dinlenmek için zaman ayırın :) Bu süre içerisinde düğün için ilk dans kursu alabilirsiniz, çift olarak yapacağınız aktiviteler düğün stresinizi de atmanıza yardımcı olacaktır.

MUTLULUKLAR...

Henüz yorum yapılmamış

Hesabınıza giriş yapıp yorum yazabilirsiniz

Hesabınıza Giriş Yapın